Edf paliwa sp z oo

BMW seria 300

Off 22
BMW seria 300
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

BMW 3

Na genewskiej wystawie samochodów w marcu 1998 roku swoją premierę miała nowa limuzyna serii 300, która jest najważniejszym i najliczniej sprzedawanym modelem marki BMW. W stosunku do produkowanej dotąd limuzyny serii 300, nowy pojazd ma nieco większe wymiary i przejął część elementów stylistycznych z większego modelu serii 500. Nowe BMW nie straciło jednak nic z dynamicznego stylu i sportowego charakteru swojego poprzednika, natomiast zwiększenie rozstawu osi oraz lepsze rozplanowanie wnętrza stanowi niewątpliwą korzyść dla nabywców tej sportowej limuzyny.

W nowym modelu pokrywa komory silnikowej jest bardziej opływowa, sięga teraz aż do przedniego zderzaka i otwiera się łącznie z charakterystyczną dla BMW, kratą wlotu powietrza. Okrągłe reflektory zasłonięte są teraz wspólną szybą o specjalnie dobranym kształcie, dzięki czemu podkreślono dynamikę nowego pojazdu. Tablica przyrządów jest wzorowo zaprojektowana i zgodnie z tradycją marki, środkowa jej część nachylona jest w stronę kierowcy. Nowością w limuzynie serii 300 jest całkowicie nowy typ zawieszenia osi tylnej, wzorowany na większych modelach tej marki, który oparty jest na konstrukcji wielowahaczowej. Znaczną część elementów zawieszenia wykonano ze stopów aluminium, co sprzyja zmniejszeniu tzw. Mas nieresorowanych i prowadzi do zwiększenia komfortu jazdy.

Firma BMW słynie z produkcji bardzo udanych jednostek napędowych i dlatego też, większość z silników montowanych w modelach dotychczasowej serii 300, w nieco tylko zmodernizowanej postaci trafiła do nowego modelu. Na początek nowa limuzyna otrzymała: 4-cylindrowy silnik 1,9 litra o mocy 118KM oraz 6 cylindrowe 2,0; 2,5; i 2,8 o mocach odpowiednio 150, 170 i 193 KM. Jedynym całkowicie nowym silnikiem jest nowoczesna 4-cylindrowa, 16 zaworowa jednostka wysokoprężna 2,0 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa, która rozwija moc 136 KM. Nowe BMW serii 300, które jeszcze w 1998 roku uzupełnione zostanie o nowe wersje coupe i kombi, znów stało się wzorem do naśladowania dla innych producentów produkujących sportowe limuzyny.

Zobacz także inne wpisy o samochodach:

About the author / 

admin

Nasza nowa ankieta:

Czy podczas transportu mebli warto zamówić firmę przeprowadzkową do pomocy?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze i opinie:

Motoryzacja:

  • Przeprowadzki – Sosnowiec

    Przeprowadzenie się do innego mieszkania. Przeprowadzanie się nie jest obecnie niczym nadzwyczajnym. Młodzi ludzie często się przeprowadzają, nie osiadają w jednym miejscu na stałe, nie mają problemów ze zmianą otoczenia. Przy okazji zmiany miejsca zamieszkania, konieczne jest przeniesienie wszystkich naszych rzeczy. Nie będzie z tym trudności jeżeli nie posiadamy wiele rzeczy. Problem pojawia się dopiero,…

  • Wyjazdowe wesele i transport gości

    Wiele się teraz słyszy, że ludzie często organizują swoje śluby i wesela z dala od domu, bo chcą pobrać się w wymarzonym miejscu albo zapewnić więcej atrakcji swoim gościom. Coraz częściej zacierana jest ta niepisana tradycja, że ślub i wesele odbywają się w miejscu zamieszkania czy też pochodzenia przyszłej panny młodej. Wynika to bowiem z…

Kategorie